DNA helix - left logo DNA test.CZ - main logo
  titulní strana
  aktuality + archiv
  vize
  produkty
  DNA testy
  FTA karta
  určení otcovství - lidé
  určení mateřství - lidé
  určení příbuznosti
  euroGeeN - výživa
  určení původu - rodokmen
  zábavná genetika
  určení chorob
  FAQ - nejčastější dotazy
  Test NEVĚRY
  ceny testů
  objednávka on-line
  zeptejte se
  slovníček, vysvětlivky
  AQUAGEN - testy
  soukromí a utajení
  volná místa
  laboratoře
  statistiky
  kontakt

   english flag  russian flag

   Advanced Genetics, s.r.o.

testy určení mateřství

Záměny novorozenců v porodnicích jsou ojedinělé, ale stávají se !
Testy mateřství (biologická příbuznost matky a dítěte) jsou logickou obdobou testů otcovství. U znaleckých testů jsou dokonce samozřejmou součástí testu. Ačkoliv se obecně má za to, že "matka je jistá", existují důvody, kdy lze i o tomto jistě pochopitelném tvrzení pochybovat. Nejčastější příčinou jsou adopce, kdy děti pochybují o biologickém rodičovství. Ale bohužel díky osudovým záměnám novorozených, dětí nelze mít dnes 100% jistotu ani v porodnici. Ačkoliv existují mnohá ochranná opatření proti riziku záměny dítěte, lidskou chybu (či snad úmysl) nelze zcela vyloučit.

Speciální nabídka: do konce roku 2007 budou všechny negativní maternitní testy ZDARMA! Pro přesné podmínky se informujte prosím zde...

K testu mateřství, je stejně jako u otcovských testů, třeba minimálně dvou vzorků slin srovnávaných osob (dítě a pravděpodobná matka), odebraných naší jednoduchou sadou, zasílanou k realizaci každého testu. Souhlas otce s tímto testem není vyžadován, pokud není sám též účastníkem testu. Test trvá cca 5 pracovních dní v laboratoři. Trápí-li Vás proto jakákoliv pochybnost a jste-li připraveni na obě varianty výsledku (prokázání či vyvrácení příbuznosti), konzultujte s námi prosím, provedení testu.

Pozn: u kojených dětí se doporučuje provádět odběr slin, co nejdelší dobu po předchozím kojení. Tzn. nejlépe těsně před dalším kojením. Minimalizujte tak riziko, že budou současně se slinami odebrány i buňky matky z mateřského mléka.

objednávka >>Licence Creative Commons
DNAtest.CZ, jejímž autorem je Advanced Genetics, s.r.o., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko .